Oldřich Martinů

back  Zpět...

Trendy kyberkriminality a EC3, Kryptoměny a Blockchain

Oldřich Martinů a Jaroslav Jakubček

V první části prezentace představí generál Oldřich Martinů EC3 - Evropské centrum pro boj proti kyberkriminalitě v Europolu a čím se toto centrum zabývá. Vysvětlí kdo a s jakým případem se může na toto centrum obrátit a s čím by mel počítat. Dále budou prezentovány aktuální trendy a vývoj kyberkriminality, včetně faktorů, které této kyberkriminalitě poskytuji úrodnou pudu a také bude popsán vývoj na druhé straně fronty - vyšetřovaní kyberkriminality a směr, kterým se bude v následujících letech ubírat.

Ve druhé části prezentace se expert EC3 Jarek Jakubcek zaměří na oblast kryptoměn - revoluční technologii, která přináší nové možnosti pro legitimní i kriminální využití. Poodhalí možnosti sledování plateb a identifikace kriminálních transakci či možnosti identifikace pachatelů. Závěrem se bude zabývat technologií blockchain a jejím praktickým využitím mimo finanční sektor.

Oldřich Martinů, Náměstek ředitele Europolu

martinu

Oldřich Martinů nastoupil k policii v roce 1986. V následujících deseti letech pracoval na různých pozicích v pořádkové a později kriminální policii, kde dosáhl postavení policejního rady v útvaru Ředitelství služby kriminální policie Policejního prezidia CR a asistenta náměstka policejního prezidenta pro kriminální policii.

Vystudoval fakultu Veřejné bezpečnosti v roce 1990. Následně pokračoval ve studiích na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, se zaměřením na trestní a veřejné právo ukončené statni zkouškou v roce 1995.

V letech 1997 a 1999 Oldřich Martinů zastával funkci ředitele Národní jednotky Interpolu na Policejním prezidiu ČR.

V letech 1999 a 2002 působil jako ředitel Policejní Správy Středočeského kraje, pote jako náměstek policejního prezidenta na Policejním presidiu ČR a v roce 2007 byl jmenován Policejním prezidentem ČR.

Jako šéf české policie byl přímo podřízen Ministrovi vnitra ČR a byl komplexně zodpovědný za činnost Policie ČR. Spolu s ministrem vnitra realizoval reformu české policie, která vedla ke zvýšeni efektivnosti policejních služeb ve prospěch bezpečnosti v České republice.

Oldřich Martinů zastupoval také policii v mezinárodním měřítku. Byl členem správní rady Europolu a rovněž zástupcem ČR ve Valném shromážděni Interpolu.

V roce 2009 byl prezidentem České republiky povýšen do hodnosti generálmajora.

V roce 2011 byl Radou ministrů EU jmenován na svou současnou pozici náměstka výkonného ředitele Europolu se odpovědností za vnitřní řízeni a bezpečnost organizace.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top