Anne C. Bader

back  Zpět...

Místo kyberbezpečnosti v řízení rizik

Informační technologie jsou nástrojem, který propojuje všechny aktivity na zeměkouli. Jejich sílu nelze zpochybnit, jejich kapacita však není plně pochopena. Informační technologie propojují jednotlivé uživatele v reálném čase sdílením osobních informací a vytváří tak novou sociální dynamiku. Jsou používány jako základní infrastruktura pro podporu podnikání, energetiky, financí, bezpečnosti, dopravy i komunikací. Nemají žádnou uchopitelnou identitu a nelze je nahradit.

A.C.Bader Wilton Park podcast, říjen 2010

V okamžiku, kdy píši tyto řádky, informační technologie propojují všechna rizika. Globální komunitě trvalo více než 10 let, než začala toto tvrzení chápat. Historicky byla kybernetická rizika doménou IT odborníků. V okamžiku, kdy se staly informační technologie rizikem pro národní bezpečnost, vlády i soukromá sféra se začaly zabývat ochranou svých aktiv. Všichni se přitom spoléhali na tradiční metodiku řízení rizik s hodnotami aktiv, variabilitou a standardními odchylkami. V současné době máme Black Swans a Unknown Unknowns, umělou inteligenci a stále širší pochopení toho, že informační technologie se změnily a nyní vidíme riziko a nejistotu. Kybernetické riziko je nyní měřeno pomocí pravděpodobnostních modelů rizik, produktů a nejlepších praktik.

Během posledních dvou let se řízení kybernetických rizik dramaticky změnilo a vyvinulo. Ve své prezentaci se podělím o to, jak se metodika řízení rizik posunula od lineárních systémů k těm, které se spoléhají na kontrolu komplexních a přizpůsobitelných postupů a protokolů využívajících partnerství a vztahy důvěry.

Anne C. Bader

baderZakladatelka The International Cybersecurity Dialogue

Anne C. Bader je ředitelkou Bader Resourced, LLC, zakladatelkou The International Cybersecurity Dialogue a Senior Associate Fellow Institute of Statecraft se sídlem v Londýně.

Dříve pracovala p. Bader jako Senior Research Fellow a ředitelka v Advanced Research Assessment Group, The Defence Academy Velké Británie, Visiting Programme Director, Wilton Park; Executive Vice President, The Fund for Peace; Vice President of the Atlantic Council Spojených států; Trinity College a Business Executives for National Security ve Spojených státech.

Paní Bader je občankou Kanady a Spojených států, obdržela ocenění NATO a je čestnou občankou Maďarska.

Paní Bader vystudovala Trinity University a je členkou National Press Club, Women in International Security, The Cyber Security Summit Advisory Board a Board of the Hungarian American Coalition.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top