Khatuna Mshvidobadze

back  Zpět...

Russian Cyber Threats: The Real Story Behind the Hype

Prezentace “Ruské kybernetické hrozby” důkladně shrnuje tuto oblast a staví ji doperspektivy. Rusko považuje kybernetické prostředky za jednu ze zbraní vinformační válce. Současná ruská informační válka těží z dlouhé a dobře zavedenédoktríny, která nyní dobře zapadá do prostředí systémové korupce. Prezentacezačíná pohledem na dnešní Rusko a poté se vrací k vojensko-technické revoluciv sedmdesátých a osmdesátých letech, konzistenci doktrín za vlády Borise Jelcinaa šok války v Čečensku. „Tyto državy [Internet] jsme před nějakou dobou ztratili ,ale nyní se tam vracíme. Zároveň od dob sovětské KGB se ruské struktury stalykomplexnějšími a dnes zahrnují FSB, GRU a SVR a síť propojených zločineckýchskupin. Prezentace zdůrazňuje roli siloviki (mocní lidé) v informační válce země.Jak řekl Putin, Rusko do této hry vstoupilo vskutku energeticky. Prezentace sevěnuje kybernetickým útokům na Estonsko z roku 2007 a Gruzii z roku 2008,který byl prvním kombinovaným útokem, který kombinoval konvenční akybernetickou válku. Věnuje se tomu, jak Rusko používá kybernetické prostředkyproti vnitřní opozici a jak používá Ukrajinu jako testovací prostředí prokybernetickou válku. Prezentace identifikuje několik faktorů, které určují současnétrendy ruských kybernetických možností. Na závěr prezentace rozebírá současnétrendy: rostoucí sofistikovanost taktik, technik, postupů, nástrojů, hrozbámdodavatelského řetězce, utajeným operacím, útoky prostřednictvím třetích stran,trolím továrnám, kybernetické špionáži, vměšování do západní politiky,outsourcingu a rivalitě mezi jednotlivými agenturami. „Ruské kybernetickéhrozby“ jsou aktualizovány o zásadní novinky a nový výzkum a byly prezentoványod roku 2010 po celém světě.

Khatuna Mshvidobadze

khantunaDr. Khatuna Mshvidobadze je „adjunct“ profesor kybernetické bezpečnosti na UticaCollege. Je také principal v Cyberlight Global Associates, LLC a Senior Fellow naGeorgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS). Její prezentacena téma ruské kybernetické hrozby byla připravena v ústředí a kancelářích FBI, USDepartment of Homeland Security, US Department of Justice, US Department ofDefense/Office of the Secretary of Defense a v různých amerických soukromýchspolečnostech, institucích a asociacích.

Dr. Mshvidobadze byla zástupcem ředitele informačního centra NATO a poradcemkanceláře ministra obrany v Gruzii. Její články se objevily v gruzínských a anglickýchperiodikách, např. Defense News, Jane’s Defence Weekly, US News & WorldReport, Jane’s Foreign Report, Radio Free Europe/Radio Liberty. Je také autoremmnoha odborných posudků, zpráv a školicích kurzů na různá bezpečnostní témata.V roce 2015 publikovala pod záštitou UK National Crime Agency monografii „Zprávao stavu bezpečnosti v Gruzii“.

Má titul B. A. z anglické a západní literatury z Tbiliské Státní Univerzity, M. B. A.z Caucasus School of Business, titul M. S. ve forenzní kybernetice a zpravodajství zUtica College a Ph. D. z Gruzínské Technické Univerzity. Na podzim 2011 bylaRumsfeld Fellow na John Hopkins University School for Advanced InternationalStudies.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21
150 00 Praha 5
IČO: 25148125
DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 257 920 319
mobile  Mobil: +420 737 215 219
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top