Radek Holý a Petr Dolejší

back  Zpět...

eIDAS a digitální důvěra v prostředí VŠ – vzdálený elektronický podpis a kvalifikovaná pečeť, případová studie ČVUT

Nařízení eIDAS a zákon o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce přináší nové možnosti, jak jednat s právními účinky v on-line prostředí. Důvěru v digitálním světě tvoří elektronická identita a služby vytvářející důvěru založené na elektronickém podpisu, pečeti a časovém razítku. Koncepční a architektonicky správnou implementaci představují centrální infrastrukturní služby, vybudované na certifikovaných správně provozovaných bezpečnostních technologiích, které jsou k dispozici pro jednotlivé informační systémy a aplikace.

Projekt ČVUT – centrální řešení pro vzdálený elektronický podpis a vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí je praktickým příkladem implementace infrastruktury digitální důvěry v prostředí vysokých škol. Projekt reflektuje požadavky kladené na české veřejné vysoké školy v oblasti elektronické komunikace a manipulace s elektronickými dokumenty v základní oblastech jejich působnosti (mimo primární vzdělávací):

  • VŠ jako orgán veřejné moci zajišťující povinnosti v komunikaci s uchazeči, studenty a dalšími cílovými skupinami;
  • VŠ jako mezinárodní vzdělávací a výzkumná instituce poskytující služby pro zajištění plné mobility studentů, zaměstnanců a vědeckých partnerů; 
  • VŠ jako právnická osoba plnící povinnosti v oblasti vnější komunikace se státní správou i soukromoprávními subjekty.

Ing. Radek Holý

holy

 

Radek Holý je prorektorem pro informační systém ČVUT v Praze. Absolvoval FEL ČVUT a působí na ústavu aplikované informatiky v dopravě na Fakultě dopravní ČVUT. Věnuje se procesům identifikace a lokalizace se zaměřením na analýzu a přípravu nových služeb. Do jeho kompetencí na ČVUT spadá návrh strategií a koncepcí rozvoje informačního systému (informační strategie), zajištění nastavení systému řízení IS/ICT, systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) a uplatnění programového a projektového řízení rozvoje informačního systému.

 

 

Ing. Petr Dolejší

dolejsi

 

Pracuje dlouhodobě na pozici senior business konzultanta ve společnosti SEFIRA se zaměřením na aplikování bezpečnostních technologií v informačních systémech. Aktivně se podílí na návrhu a přípravě nových projektů aktivně pracující s elektronickým podpisem. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze, obor Matematické a softwarové inženýrství. V rámci své dlouholeté praxe má zkušenosti z různých pozic na projektech s převažujícím zaměřením jako analytik, projektový manažer a architekt IS.

 

 

back  Zpět...

is2 banner bw

 

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top