Michael S. Ricks

back  Zpět...

Jak se vyvíjí úloha pojištění v kybernetické odolnosti

Občané, korporace i vláda si zvykli spoléhat na to, že pojišťovny poskytnou řešení pro rizika a odškodní proti nepředvídaným ztrátám z různých nebezpečí – například, že zaplatí náklady za vyhořelý sklad zboží. Rostoucí využívání technologií zlepšuje komunikaci, účinnost a inovace, ale digitalizace na druhé straně přináší nová kybernetická rizika a rizika ztráty soukromí, u kterých jsou tradiční pojistná řešení nedostatečná. Navíc u kybernetických rizik se neustále vyvíjejí nové hrozby a je nutné, aby korporace a vlády přehodnotily řízení rizik. Otázka už není "zda", ale spíše "kdy" utrpíme kybernetický útok. Bohužel díky propojenému světu se ztráty a následky mohou šířit rychleji než požár a způsobovat zároveň chaos, ztráty životů, přerušení chodu firem, poškození majetku, krádeže duševního vlastnictví a právní odpovědnost na mnoha místech po celém světě. Pouhé "vypořádání nákladů pojistné události" pojišťovnou nebude stačit.

Pojistitelé se posouvají za rámec pouhé úhrady nákladů a hrají aktivní roli při hodnocení, prevenci a odhalování rizik, reakci na ně a obnovení provozu. Zatímco kybernetické riziko je nové, pojistitelé mohou uplatnit znalosti a zkušenosti získané v oblastech s nízkou frekvencí a vysokým dopadem, jako jsou přírodní katastrofy či terorismus. Kybernetické pojištění však není izolovaným řešením. Kybernetická odolnost vyžaduje lepší informovanost o rizicích, sdílení dat o hrozbách a incidentech, proaktivní vládní politiku, prognózy a regulaci a také racionální plánování vedením korporací.

Michael S. Ricks

ricksPan Ricks pomáhá vedení organizací ve veřejném i soukromém sektoru pochopit kybernetická rizika a příležitosti a formulovat a realizovat strategii. V současné době se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, blockchain, umělou inteligenci, strojové učení a internet věcí. V poslední době se věnoval společnostem v oblasti FinTech, komunikací, zdravotnictví, letectví, geoprostorových informací a high-tech.

Michael je jeden z vedoucích a odborný lektor kurzů řízení rizik a pojištění, partnerství veřejného a soukromého sektoru a kryptoměn pro program v rámci studia kyberbezpečnosti na George C. Marshall European Center for Security Studies.

V době, kdy byl partnerem v jedné z konzultačních firem Big 4, vedl na národní, regionální a globální úrovni oblast finančních služeb a pojišťovnictví. Získal MBA na Thunderbird School of Global Management a je držitelem profesní certifikace Chartered Property Casualty Underwriter, Associate in Reinsurance, Associate in Insurance Services a Diploma in Company Direction. Je aktivním členem představenstva, poradcem a “business angel” a výkonným ředitelem a zakladatelem specializované poradenské společnosti Cyberlogix.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top