Roman Cinkais

back  Zpět...

Praktické zkušenosti s implementaci Blockchain pro bankovní použití

Blockchain už dnes není potřeba představovat, ale každý si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Někdo mluví o technologii, někdo o souboru nástrojů vedoucích k decentralizovanému použití aplikací.

Proč se rozhodnout implementovat blockchain? Co nás k tomu vede? Chceme jít s proudem a nebýt pozadu při vytváření inovací, nebo se snažíme implementovat řešení podle skutečně cílených parametrů? Jaké jsou její hlavní výhody vůči standardnímu centralizovanému použití databází?

Nabízíme pohled do praktických zkušeností s implementaci blockchain založené na technologii Hyperledger Fabric v bankovním prostředí. Budeme pojednávat o průběhu realizace projektu vytvoření sdílené databáze v rámci implementace ATM transakcí, společně s vytvořením smart kontraktů, jakožto rozhraním mezi jednotlivými stranami vytvářejícími transakce mezi sebou, nebo v rámci zajištění historie transakcí a stavů.

Proč jsme se rozhodli implementovat blockchain jakožto decentralizovaný přístup k transakcím? Ukážeme, jakým způsobem jsme se rozhodli provést implementaci a na co všechno jsme v rámci ověřování konceptu přišli. Co je nutné udělat k tomu, abychom dokázali takový systém využít, jak z pohledu implementace, bezpečnosti, ale hlavně i z pohledu provozu a integrace.

Je to skutečně tak převratná technologie, jak o blockchain každý mluví?

Roman Cinkais

cinkaisRoman Cinkais vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu na Karlově Univerzitě v Praze, kde se začal věnovat matematickým metodám informační bezpečnosti. V tomto směru pokračoval jako specialista na informační bezpečnost. Jeho hlavním zaměřením je analýza bezpečnostních požadavků v informačních systémech, jako i návrh opatření a ochran v rámci nových i existujících systémů a technologií. Kromě informační bezpečnosti se věnoval i algoritmickému obchodování na kapitálových trzích.

Roman je spoluzakladatel a bezpečnostní expert společnosti 3Key Company, která poskytuje služby a produkty spojené s informační bezpečnosti s jednoduchým cílem. Ochrana kritických aktiv by neměla být komplexní a nákladná úloha bez dosažení požadovaných výsledků.

Úzce spolupracuje také se společnosti Diebold Nixdorf jako vedoucí konzultačních služeb informačních technologií a zajištění kvality vytvářených řešení. Mezi jeho zaměření patří vytváření opatření pro zabezpečení dat a informací zejména v technologiích veřejného klíče, více faktorové autentizace, biometrie a kryptografické správě klíčů.

V rámci spolupráce a certifikovanými a regulovanými společnostmi získal hluboké znalosti bezpečnostních standardů, jako jsou bezpečnostní normy ISO, standardy týkající se PCI, témata související s GDPR a mnoho dalších.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top