Jan Seidl

back  Zpět...

SCADA – stále dostupnější

Průmyslové řídící systémy (ICS) jsou příkazovými a monitorovacími systémy sloužící k řízení procesů průmyslových zařízení. Zahrnují zejména SCADA systémy, ICS systémy a další systémy pro kontrolu konfigurace. ICS byly zpočátku navrženy jako izolované sítě, které běžely na vlastních protokolech a dedikovaném softwaru. Z tohoto důvodu byly kybernetické útoky na tyto systémy omezené.

V současnosti nicméně dochází ke změnám, kdy stále více ICS systémů je přímo připojeno k Internetu nebo je připojeno prostřednictvím podnikových sítí. Důvodem je umožnění vzdáleného monitoringu procesů, údržba systémů, řízení procesů či analýza výrobních dat. V důsledku toho došlo k výraznému nárůstu kybernetických hrozeb i pro tyto systémy.

Přednáška se bude zabývat samotnou problematikou SCADA systémů z pohledu kybernetických hrozeb a jakým způsobem se těmto hrozbám bránit.

Jan Seidl

seidl

 Jan je senior manažerem v týmu Cyber Risk společnosti Deloitte a je zodpovědný za technickou část zabývající se kybernetickou ochranou informací.

Ve své profesi se věnuje zejména simulacím útoků z pohledu potencionálních útočníků, jejichž cílem je kompromitace chráněné informace ve společnosti. Vedle penetračního testování se tak jedná o komplexní služby v rámci Red Team Operations, které se zaměřují nejen na vedení kybernetických útoků technickou cestou, ale také cestou sociálního inženýrství či fyzické infiltrace.

Jan se současně věnuje technickým a obchodním aspektům technologie Blockchain a jejím možným bezpečnostním slabinám. V této oblasti se zaměřuje primárně na analýzu správné implementace Blockchain technologie.


back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top