Jaroslav Jakubček

back  Zpět...

Trendy kyberkriminality a EC3, Kryptoměny a Blockchain

Oldřich Martinů a Jaroslav Jakubček

V první části prezentace představí generál Oldřich Martinů EC3 - Evropské centrum pro boj proti kyberkriminalitě v Europolu a čím se toto centrum zabývá. Vysvětlí kdo a s jakým případem se může na toto centrum obrátit a s čím by mel počítat. Dále budou prezentovány aktuální trendy a vývoj kyberkriminality, včetně faktorů, které této kyberkriminalitě poskytuji úrodnou pudu a také bude popsán vývoj na druhé straně fronty - vyšetřovaní kyberkriminality a směr, kterým se bude v následujících letech ubírat.

Ve druhé části prezentace se expert EC3 Jarek Jakubcek zaměří na oblast kryptoměn - revoluční technologii, která přináší nové možnosti pro legitimní i kriminální využití. Poodhalí možnosti sledování plateb a identifikace kriminálních transakci či možnosti identifikace pachatelů. Závěrem se bude zabývat technologií blockchain a jejím praktickým využitím mimo finanční sektor.

Jaroslav Jakubček

jakubcek

Jarek vystudoval Ekonomii a Počítačové Forenzní Vědy na univerzitách v pěti zemích. Během 5 let u Irské národní policie, kde vyšetřoval mnoho závažných trestních činů se postupně začal specializovat na problematiku kyberkriminality. Za svojí činnost obdržel několik mezinárodních ocenění za kreativní a systematické vyšetřovací postupy.

Z Irska se přesunul do Nizozemí, kde momentálně pracuje pro Evropské centrum pro boj proti kyberkriminalitě při Europolu jako jediný zástupce z České či Slovenské Republiky. Během pěti let v Europolu v pozici experta na kryptoměny podpořil nespočet vyšetřování a je odpovědný za strategické aktivity zahrnující publikační činnost, semináře, vývoj a testování vyšetřovacích nástrojů či spolupráci s nejdůležitějšími partnery ze soukromého sektoru.

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top