Sean S. Costigan

back  Zpět...

Kryptoměny, Blockchain a mezinárodní bezpečnost

Klíčovou výzvou orgánů vymáhajících právo bylo vždy zajistit, aby kriminalita nebyla výnosná, alespoň ne dobře. Když vymáhání práva není úspěšné při sledování a předcházení zločinu, a když dokonce není viditelný kouř ze zbraně, která se dopustila zločinu, je vysokou kartou v této hře schopnost sledovat zločince. Obvykle nejlepším způsobem je dbát, aby zkušení vyšetřovatelé sledovali jejich toky peněz. Nově a rychle rozvíjející se formy digitálních peněz sledování peněžních toků velmi ztěžují penězi a v blízké budoucnosti zřejmě úplně znemožní. Důsledky tohoto vývoje v oblasti boje proti trestné činnosti jsou již zřejmé a významné důsledky pro mezinárodní bezpečnost se projevují. Tento článek bude analyzovat problémy, které Kryptoměny představují pro vlády a naopak příležitosti, které mohou technologie Blockchainu nabídnout za účelem zlepšení bezpečnosti.

Sean S. Costigan

costiganSean S. Costigan je ředitelem ITL Security a profesorem na George C. Marshall European Center for Security Studies. Je expertem na nové bezpečnostní výzvy a vyhledávaný přednášející v oblastech předpovědí technologií a národní bezpečnosti.
Jeho současný výzkum a výuka se týká souvislostí mezi kybernetickou bezpečností a vládních politik.
Je vedoucím autorem NATO Cirriculum pro oblast kybernetické bezpečnosti a je široce publikován ve otázkách národní bezpečnosti týkajících se informační bezpečnosti a hybridních hrozeb.
Kromě práce pro Marshall Center je v současné době poradcem NATO/GCSP/PfPC Skupiny Bezpečnostních výzev pro výuku kybernetické bezpečnosti, publikuje v Defense Press; Senior konzultant v Security Governance Group a je konzultantem ve Vision Foresight Strategy a i-Intelligence.

 

back  Zpět...

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top