Panelová diskuse - „Bezpečnost ˟ Svoboda ˟ Etika“

back  Zpět...

 

Jan Lamser

lamser

 

 

Po kariéře v bankovním sektoru se v současnosti věnuje cestovnímu ruchu, protidrogové prevenci a bločence. Působí na Evangelické teologické fakultě, Ústavu informatiky AV. Mentor České asociace fintechu a prezident Šachového svazu ČR

 

 

 

RNDr. Viktor Seige, CSc.

seige

 

 Profesně působí přes 20 let v ICT na manažerských pozicích, kde se věnuje řízení projektů a consultingu. Spoluzakladatel společnosti Palmknihy.cz zaměřené na prodej elektronických knih. Spolupracuje se společností TATE International (organizátor IS2) od roku 1998. Specializuje se na oblasti Business Intelligence, Budgeting & Planning a migrační projekty, v minulosti se zabýval řadu let informační bezpečností. Úspěšně realizoval rozsáhlé projekty pro přední společnosti především v segmentech Finance a Automotive. V současnosti působí ve společnosti Adastra na pozici Program Manager.

 

 

Oldřich Martinů, Náměstek ředitele Europolu

martinu

Oldřich Martinů nastoupil k policii v roce 1986. V následujících deseti letech pracoval na různých pozicích v pořádkové a později kriminální policii, kde dosáhl postavení policejního rady v útvaru Ředitelství služby kriminální policie Policejního prezidia CR a asistenta náměstka policejního prezidenta pro kriminální policii.

Vystudoval fakultu Veřejné bezpečnosti v roce 1990. Následně pokračoval ve studiích na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, se zaměřením na trestní a veřejné právo ukončené statni zkouškou v roce 1995.

V letech 1997 a 1999 Oldřich Martinů zastával funkci ředitele Národní jednotky Interpolu na Policejním prezidiu ČR.

V letech 1999 a 2002 působil jako ředitel Policejní Správy Středočeského kraje, pote jako náměstek policejního prezidenta na Policejním presidiu ČR a v roce 2007 byl jmenován Policejním prezidentem ČR.

Jako šéf české policie byl přímo podřízen Ministrovi vnitra ČR a byl komplexně zodpovědný za činnost Policie ČR. Spolu s ministrem vnitra realizoval reformu české policie, která vedla ke zvýšeni efektivnosti policejních služeb ve prospěch bezpečnosti v České republice.

Oldřich Martinů zastupoval také policii v mezinárodním měřítku. Byl členem správní rady Europolu a rovněž zástupcem ČR ve Valném shromážděni Interpolu.

V roce 2009 byl prezidentem České republiky povýšen do hodnosti generálmajora.

V roce 2011 byl Radou ministrů EU jmenován na svou současnou pozici náměstka výkonného ředitele Europolu se odpovědností za vnitřní řízeni a bezpečnost organizace.

PhDr. Martin Povejšil

povejsil

 

 

PhDr. Martin Povejšil patří v současnosti k našim nejzkušenějším diplomatům. Na ministerstvo zahraničních věcí nastoupil v roce 1990 a vystřídal řadu důležitých postů. Byl mimo jiné velvyslancem ČR v Chile (1994-1998), ve Španělsku a Andoře (2000-2004), při NATO (2009-2012) a při Evropské unii (2012-2018). V současnosti zastává funkci náměstka ministra zahraničních věcí pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální.

 

 

Dr. Vojtěch Eliáš

elias

Dr. Vojtěch ELIÁŠ – (nar. 1967) katolický kněz (od roku 1991), který nejdříve pracoval krátce ve farnostech, a pak pokračoval ve studiu v Římě na L'Università Pontificia Salesiana (Salesian Pontifical University), obor Teorie a metodika vzdělávání. Od roku 2002 působil na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (KTF UK) – přednášel na katedře Pastorálních oborů a právních věd a současně předsedal Akademickému senátu fakulty. Později zastával na KTF UK funkci proděkana pro studium a následně až do roku 2010 proděkana pro rozvoj. Od roku 2009 byl prezidentem Arcidiecézní charity Praha. V roce 2011 byl jmenován biskupských vikářem pro diakonii a současně prezidentem humanitární organizace Likvidace lepry. V roce 2014 byl jmenován národním ředitelem pro pastoraci Romů, migrantů a turistů při České biskupské konferenci. V roce 2015 ukončil veškerou aktivitu ve vrcholném managementu a odešel do Londýna, aby se tam věnoval české komunitě a pracoval v katolické farnosti ve Wimbledonu. Byl jmenován kanovníkem Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze. Od konce roku 2018 je opět v ČR a slouží jako farář v Horních Počernicích, Klánovicích a Jirnech.

 

back  Zpět...

 

is2 banner bw

Chcete nás kontaktovat?

TATE International s.r.o.
Hořejší nábřeží 21, 150 00 Praha 5
IČO: 25148125 , DIČ: CZ25148125

phone  Tel: +420 737 215 220
email  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 
Back to top