Vlastimil Červený
Vlastimil Červený je senior manažerem v oddělení ICT poradenství společnosti Deloitte Česká republika. Má bohaté zkušenosti v oblasti vedení projektů v oblasti auditu, interního auditu, řízení podnikových rizik, poskytování konzultačních a auditorských služeb klientům v různých odvětvích, převážně ve finančním a telekomunikačním sektoru.Vlastimil Červený je certifikovaným auditorem informačních systémů (CISA), certifikovaný interní auditor (CIA), certifikovaný ISO 27001 Lead Auditor, člen americké Asociace pro audit informačních systémů a kontrolu (ISACA) a Institutu interních auditorů (IIA). Vlastimil Červený působí rovněž jako lektor v ČIIA (Český institut interních auditorů). Předmětem jeho školení je provádění auditů dle norem ISO/IEC 17799 a ISO 13335. Dále je členem ASIS International.
Čestmír Gracias
Ing. Čestmír Gracias působí v oblasti ICT téměř 25 let. Po absolvování Českého vysokého učení technického v Praze od roku 1989 programoval aplikace ve Výzkumném ústavu vzduchotechniky Praha. Následně se jako OSVČ podílel v rámci konsorcia programátorů na projektech výstavby sítí a tvorbě logistických aplikací. V rámci dalšího působení ve státní správě z pozice bezpečnostního ředitele navrhoval celkový bezpečnostní koncept včetně ochrany informací. Připravoval bezpečnostní politiky a některé podklady pro certifikace informačních systémů nakládajících s utajovanými informacemi v celé škále, podle zákona č. 412/2005 Sb. Od roku 2010 působil ve společnosti Skill s.r.o v pozici senior security manager. Jako produktový manažer se ve společnosti S.ICZ a.s. podílel od roku 2011 na rozvoji specifických ICT bezpečnostních řešení. Od roku 2013 své praktické zkušenosti uplatňuje na Ministerstvu zahraničních věcí ČR jako zvláštní zmocněnec pro kybernetickou bezpečnost.
Jan Mikulecký
Ing. Jan Mikulecký, Ph.D, CISM, CGEIT, CRISC pracuje jako bezpečnostní manažer odštěpného závodu ICT Služby, Česká pošta. Dříve působil v Deloitte ČR jako manažer v oddělení Security & Privacy Consulting (2011-2013). Je expert na řízení informační bezpečnosti, zavádění ISMS, BCM, bezpečnostní audit a penetrační testování. Má velké zkušenosti s definováním bezpečnostních požadavků na systémy zpracovávající citlivé obchodní a bankovní informace. Je schopen zajistit řízení kvality v oblasti bezpečnosti při vývoji a dodávce informačních systémů. Řídil bezpečnostní projekty v Česku, na Slovensku, v Bělorusku, Rusku, Kazachstánu, Číně a ve Vietnamu. Před nástupem do Deloitte (2011) pracoval 12 let ve společnosti Risk Analysis Consultants jako poradce pro informační bezpečnost a vedoucí projektu. Honza získal doktorský titul Ph.D. ze systémového inženýrství na ČVUT. Je držitelem certifikací CISM, CGEIT, CRISC. Po 3 roky byl členem mezinárodní komise pro tvorbu testů CISM – ISACA CISM Test Enhancement Committee. Mnohokrát publikoval v bezpečnostních periodikách a prezentoval na konferencích. Je členem programového výboru IS2.
Jaroslav Šmíd
Ing. Jaroslav Šmíd vystudoval Technickou kybernetiku na ČVUT v Praze. Celý svůj profesní život pracuje ve státní správě v oblasti informačních technologií. V současné době pracuje na pozici náměstka ředitele Národního bezpečnostního úřadu a je odpovědný za sekci kybernetické bezpečnosti. Je členem např. Rady pro bezpečnostní výzkum ČR, Rady vlády pro konkurenceschopnost a informační společnost a na mezinárodní úrovni zastupuje ČR na různých fórech zabývajících se bezpečností informačních systémů v rámci NATO, EU, ESA, CC a Galileo.
Jiří Truxa
Jiří Truxa má ve společnosti ICZ a.s. na starosti strategické zakázky v oblasti bezpečnosti. V rámci dceřiné společnosti S.ICZ a.s. se specializuje se na návrh architektury speciálních informačních systémů, na konzultace v oblasti bezpečnosti a spolupracuje na vývoji kryptografických a bezpečnostních prostředků. Jako bezpečnostní architekt se podílel na návrhu a výstavbě nejrozsáhlejšího certifikovaného informačního systému v České republice určeného pro zpracování utajovaných informací. Své dlouholeté zkušenosti v oblasti speciálních informačních systémů Jiřímu dovolují navrhovat alternativní řešení, která omezují reálné možnosti kybernetických útoků na narušení důvěrnosti vybraných informací v takto budovaných informačních systémech.